Nodrošina Blogger.

Topi vesels! Grāmata, kas jāizlasa! Katram!

By 08:51 ,

Vasaru sāku ar Ances Annas Šternbergas grāmatas Topi Vesels lasīšanu. Ir rudens un esmu to izlasīju. Ne gluži tādēļ, ka ir garlaicīga, ilgi un mokoši lasāma. Sadzīviski apstākļi plus tas, ka katru nodaļu ir vēlme ilgi un dikti pārdomāt.
Esmu par šo grāmatu sajūsmā. Tomēr nedaudz apbēdināta, jo gribu vēl! Ance - stāsti vēl, jo tu zini tik daudz!

Par autoru
Grāmatas Topi vesels autore ir apņēmības pilna un ļoti iedvesmojoša meitene, kura 14 gadu vecumā saskārās ar diagnozi - Reimatoīdais artrīts. Tā irhroniska progresējoša invalidizējoša neskaidras izcelsmes autoimūna slimība, kuras rezultātā iekaist, sāp un deformējas locītavas; potenciāli sistematizējas visā ķermenī”, rakstīts Ances bloga vietnē www.TopiVesels.lv. Kas ir lieliski – viņa ir meklējusi atbildi uz jautājumu – kādēļ un kā to mainīt? Tā rezultātā saskārusies ar daudzumiem alternatīvās medicīnas veidiem. Tāpat Ance ir ieguvusi Naturopāta/Naturopātiskā uztura terapeita diplomu Naturopātiskās medicīnas koledžā Londonā (The College of Naturopathic medicine). Šogad viņa turpinu mācības šajā pašā skolā augu medicīnas kursā.
Kas ir pats svarīgākais – Ance ir iemācījusies lieliski sadzīvot ar savu diagnozi, viņa ir pierādījusies, ka ārstu negatīvās prognozēs nav šķērslis kļūt veselai un laimīgai. Varētu runāt un runāt un pilnīgi neko nepateikt, tādēļ ar Ances stāstu aicinu iepazīties viņas bloga vietnē TopiVesels.lv

Topi Vesels!
Grāmata sākas ar stāstu par Anci. Tā bija viena vareni iedvesmojoša sadaļa! Es domāju, ka katram, IKVIENAM cilvēkam, kuram ir kāda veida problēmas, kuras tradicionālā medicīna nespēj atrisināt, ir jāzina – jūs to varat! Ance varēja, daudzi citi cilvēki varēja un Tu to vari! Es domāju, katrs no mums zina vismaz vienu stāstu – ārsti teica, ka neizdzīvos, nestaigās, nerunās un še tev! Gluži vai nevainojams cilvēks staigā pa zemes virsu! Par to ir šī grāmata – meklē un tu atradīsi veidu!
Topi vesels – tas ir lielisks novēlējums, kas caurvij šo grāmatu. Tajā nevar atrast ārstniecības receptes. Tās tur nemeklējat, jo visai loģiski - katram ir sava recepte, kas jāatrod. Ance dod vien ideju, kur meklēt un ko meklēt. Viņa dod iedvesmu!

Mana favorīt-nodaļa
Tā noteikti ir Alternatīvās medicīnas daļa, kurā es atklāju tik daudzus veidus, kā cilvēks var sevi ārstēt, kā var skatīties uz pasauli un... Pats galvenais – tā atklāja, cik pasaule ir plaša un brīnumaina. Es tik tiešām nezināju, ka cilvēka veselības stāvokli var noteikt tikai pēc acs vien.
Un jau atkal – man bija par maz. Ne jau tādēļ, ka grāmatas autore nav paveikusi labu darbu, bet gan tādēļ, ka es par šo tēmu varētu lasīt bez apstājas.

Grāmatas saturs
Grāmatas saturā vispirms ir iepazīšanās ar Anci un viņas stāstu. Pēc tā ir saraksts ar daudzajām ārstniecības metodēm, kas pašai autorei ir palīdzējušas. Tas sevī ietver fiziskās aktivitātes un jau iepriekš minētās alternatīvās terapijas. Tam seko uztura terapijas izklāsts. Piemēram – sāls un cukura izmantošana uzturā. Gaļas kvalitātes vērtēšana, uztura bagātinātāju izvēles kritēriji. Un tā tālāk. Tātad – svarīgais par pārtiku.
Vēl viens visai noderīgs un svētīgs paragrāfs veltīts produktiem, kurus ir vērts iekļaut ēdienkartē. Tie ir jau visiem zināmie superfūdi, garšvielas un garšaugi un citi augi. Tam seko laaaabi daudz recepšu. Tām esmu pārskrējusi vien pāri, bet jau zinu, kas drīzumā taps manā virtuvē :)
Noslēgumā Ance iepazīstina ar viņas iedvesmotājiem un palīgiem. Garīgi, pilni un iedvesmojoši arī man.

Kas ir iekritis un palicis
Kā jau minēju – šo grāmatu esmu lasījusi ļoti lēni. Ne vien dažādu apstākļu dēļ, bet arī tādēļ, ka katrs ieraksts ir tik koncentrēts, ka pēc tā nākas ilgi apdomāt izlasīto. Analizēt un internetā pameklēt papildus informāciju par konkrēto tēmu. Tomēr ir kaut kas, kas ir pilnīgi un 100% atlikts manā domu plauktiņā. Manas pārdomas, secinājumi:
*Visas slimības ir tikai un vienīgi mūsu domāšanas veida un rīcības sekas (nekas jauns, bet ir tā vērts atkārtot, atkārtot un atkārtot). Viss ir galvā;
*Cilvēks pieder sev, tādēļ spēj visu. Ja vien rīkojas, ir gatavs pārmaiņām un sevis korekcijai;
*Dzīvs cilvēks ir kustīgs cilvēks. Teiciens – veselā miesā, vesels gars – ir patiess. Tātad – nav kustības, nav cilvēka;
*Izārstēšanās un sevis dziedināšana nav nekāds brīnums. Tas ir smags darbs!
*Daba un ķermenis ir tas, kas mums palīdz, ja vien mēs spējam sadzirdēt, saklausīt savu iekšējo būtību. Ja mēs ieklausītos sevī, tad arī apzinātos, cik lielā mērā netradicionālā medicīna ir tradicionāla;
*Tas, ko mēs ēdam, ir tas, cik ļoti mēs cienām paši sevi. Tas ir, ja ēdam visu, kas lēts, kā ir daudz un, kas ir it kā garšīgs... Tad tā ir attieksme pašiem pret sevi. Ja mēs neuzskatīsim, ka mūsu ķermenis ir pelnījis tikai pašu labāko, tad nekad un neviens neuzskatīs, ka mēs esam pelnījuši labāko. Mūsu dzīves partneri. Mūsu draugi. Mūsu kolēģi. Mūsu darba devēji;
*Par gaļu. Esmu ārkārtīgi laimīga par informāciju šajā grāmatā. Tā ir mainījusi mūsu ģimenes attieksmi pret gaļas ēšanu. Par to noteikti rakstīšu atsevišķi!
*ĢMO. Reizēm nemaz negribas par to domāt. Jo vienkārši nav labi tas, kas notiek pasaulē! Tomēr – paldies par meža gaļu, paldies tiem zemniekiem, kuri audzē tās cūku un trušus, kurus mēs patērējam savā uzturā!
*Cukurs. Nav labs un nekad nebūs! Arī par to – drīzumā! Tomēr – ir veidi, kā atteikties no cukura, kā aizmirst par savu atkarību! Par to grāmatā. Mūsu ģimenē cukurs netiek izmantots teju nemaz! Un tas ir superīgi! Fiziskā, garīgā un materiālā ziņā!
*Grāmatā minēti superfūdi, kas var ļoti lielā mērā uzlabot mūsu pašsajūtu. Esmu sajūsmā par kakao ietekmi. Iesaku visiem, tikai ar noteikumu – lietojiet to pareizi. Un noteikti plānoju pamēģināt spirulīnu. Izklausās pēc kaut kā kosmiski laba;
*Dehidrators – kaut kas, kas būs arī manā virtuvē. Par šādu iekārtu neko nebiju zinājusi.


*Esmu sajūsmā par iedvesmojošiem cilvēkiem. Tādiem, kas runā un dalās ar atklāto!

Topi vesels! Tā ir grāmata, kas jāizlasa un jāapdomā. Kāds, iespējams, jautās, kādēļ jāpērk šī grāmata, ja tik daudz kas no tās ir atrodams arī Ances mājaslapā un blogā? Patiesībā - pat rakstot par vienu un to pašu produktu, pasniegšanas veids ir citādāks. Grāmatā rakstītais man ir tuvāks, jo viss ir koncentrēti un lakoniski. Arī tādēļ, ka ir grāmatas, kurām ir jābūt pa rokai. Un tādēļ - kas to iegādājoties mēs sakām paldies Ancei par lielisko darbu! 

Tev varētu patikt arī šie ieraksti

0 komentāri

Labprāt uzklausīšu arī Tavu viedokli :)